HÜRSAN A.Ş., 1975 yılında, Makine Mühendisi ALİ ARAPTARLI tarafından kuruldu.

1970’li yıllarda yaşanan yakıt sıkıntısının etkisiyle, katı yakıtla çalışan alternatif ve estetik bir ısıtma cihazı üretmek amacıyla yola çıkan Hürsan, Türkiye’de endüstriyel anlamda şömine imalatını gerçekleştiren ilk firmadır.

Türkiye’de, şöminenin öncelikle bir ısı cihazı olduğu fikrinin yaygınlaşması, Hürsan Şömine’nin ürettiği, endüstriyel şömine hazneleriyle başladı. Duvar ustaları tarafından örülen, çoğu çalışmayan, tüten, ısıtmayan eski sistem şömineler zamanla yerlerini mühendislik hesapları yapılmış, verimli, emniyetli Hürsan Şömine hazneleriyle değiştirdi . 38 yıldır, Türkiye’nin önde gelen tüm inşaat firmalarının yurtiçi ve yurtdışı projelerinde kullanılan Hürsan Şömine, üretimlerinin fonksiyonelliği, yüksek malzeme kalitesi ve çeşitliliğiyle sektöre yön vermeye devam ediyor.

Hürsan, bugün Türkiye’nin en büyük şömine üreticisidir.

Hürsan Şömine fabrikası; dökümhane, demirhane, mermerhane, marangozhane ve boyahane bölümlerinden oluşan entegre bir tesistir. Üretimin her aşaması geniş ve teknolojik bir makine parkurunda, uzman ve deneyimli kadrolar tarafından gerçekleştirilir.

Hürsan Şömine,139 çeşit odunlu şömine haznesi modeliyle, konusunda Avrupa’da en geniş ürün yelpazesine sahip üretici firmadır.

Ayrıca, kendi modelini yaratmak isteyen müşterilerin, tasarımını yaptıkları veya sadece hayalini kurdukları şömineyle ilgili, detaylı bir mimari tasarım ve mühendislik çalışmasının ardından her tarzda, kişiye özel üretimi gerçekleştirir.

Hürsan Şömine, geniş üretim yelpazesinin yanı sıra, Hollandalı doğalgazlı şömine firması Element 4'ün Türkiye ve Ortadoğu genel distribütörüdür.

Hürsan Şömine ürünleri, Türkiye’de 40’ın üzerinde noktada; yurtdışında Fransa, Azerbaycan, Kazakistan, Lübnan, Irak, Suriye, İran, Makedonya, Kosova ve K.Kıbrıs’ta satışa sunuluyor.

Ülkemizde ünlülerin şöminecisi olarak tanınan Hürsan, bugüne kadar, üçü Türk altısı yabancı toplam dokuz Cumhurbaşkanı ve Devlet Başkanının konutuna şömine yapmayı başardı.

Hürsan Şömine, yarım asra yaklaşan deneyimi, genç ve dinamik kadrosu, sürekli geliştirdiği teknolojisi ve yenilediği koleksiyonlarıyla, Ortadoğu ve Balkanlar’ın en büyük şömine üreticisi olmayı hedefliyor.
 

Sosyal MedyaHürsan Şömine, dünyanın en estetik doğalgazlı şömineleri Hollandalı Element4'ün Türkiye ve Ortadoğu distribütörüdür.